Страх лікування зубів до сих пір залишається нагальною проблемою. У багатьох з нас починається неприємна дрож від виду світлого кабінету і крісла, лікаря в масці і бормашини. Як часто ми думаємо, чекаючи своєї черги в коридорі: «Може піти, поки не пізно? Не так вже й болить ».

Основні страхи і боротьба з ними

Одна думка про похід до стоматолога викликає стрес і душевні терзання у більшості людей. Давайте розглянемо основні страхи і розвіємо їх.

Очікування події – гірше самої події

Пам’ятайте, як було раніше? Щоб потрапити на прийом до стоматолога, потрібно було з самого ранку взяти талончик в реєстратурі, відсидіти довгу чергу в коридорі. При цьому через двері лунають несамовиті крики, а сусідка праворуч розповідає страшні історії свого лікування.

Ті часи давно пройшли. Зараз атмосфера стоматологічних клінік сприяє розслабленню пацієнта і допомагає подолати дискомфорт, пов’язаний з лікуванням зубів:

  1. Немає необхідності сидіти в черзі. Можна записатися на прийом у зручний час.
  2. Спокійна обстановка кабінету, музика або перегляд фільму під час лікування відволікає увагу від неприємних процедур.
  3. На зміну лікарям в прорезінових фартухах і налокітниках прийшли уважні і доброзичливі фахівці.

Лікування зубів – це боляче

Страх болю – природне почуття. Мало того, що зуб болить, з ним ще й маніпуляції проводити будуть.

Лікування зубів без болю – реальність. Рівень стоматологічних послуг зростає. Страхітливі нас бормашини зникли з кабінетів. Їм на зміну прийшли нові методи лікування і високошвидкісні машини. Це робить процедуру свердління зубів безболісною. Нове покоління знеболюючих препаратів і шприци з тонкими голками, роблять укол практично не відчувається. За бажанням можна знеболити саме місце уколу за допомогою спеціальних спреїв або кремів. Завдяки цьому лікування зубів стало майже без болю.

Небезпека зараження

Століття інформаційних технологій приніс нам знання про СНІД, гепатитах та інших інфекціях, що передаються через кров. Цілком природно, що багатьох з нас відвідує страх «підхопити» що-небудь в кабінеті стоматолога.

Така небезпека реально існує, але її ймовірність залежить від клініки, яку Ви оберете.

Стоматологічна клініка, яка дорожить своєю репутацією, піклується про наявність одноразових інструментів в необхідному обсязі і відповідально підходить до дезінфекції та стерилізації. У таких клініках безпеку Вам гарантована.

Лікування зубів – це дорого

Існує думка, що ідеальна посмішка коштує дорого.

Насправді, вартість лікування зубів залежить від серйозності проблеми і рівня клініки. Достаток пропозицій на ринку стоматологічних послуг сприяє формуванню цін в широкому діапазоні. Кожен може підібрати собі клініку, яка буде йому по кишені.

Наприклад, лікування зубів в Одесі обійдеться Вам від 30 до 2500 гривень.

Поради, які допоможуть Вам побороти страх лікування зубів

На закінчення ще кілька порад для тих, хто не може переконати себе переступити поріг стоматології.

  1. Не налаштовуйте себе на негатив. Постарайтеся морально і психологічно підготувати себе до відвідування стоматолога.
  2. Якщо Ви відверто розкажіть лікарю про свої побоювання і страхи, він підбере для Вас оптимальний метод анестезії і допоможе Вам розслабитися психологічно.
  3. Записуйтесь до лікаря в комфортне для себе час доби.
  4. Попросіть близької людини піти на прийом разом з Вами. Він відверне Вас від думок про майбутні процедурах і дасть відчуття підтримки.
  5. Знайдіть «свого» стоматолога. Лікар повинен влаштовувати Вас, як фахівець. Цій людині ви повинні довіряти.

Легке хвилювання перед процедурою у стоматолога цілком звичайна справа. Але, при правильному підході воно швидко проходить, і ми розуміємо, що турбується нам нічого.