Кожні батьки з нетерпінням чекають перший зубок у малюка. Багато на цьому шляху стикаються з деякими труднощами, але, незважаючи ні на що, з часом молочні зубки крихітними перлинками прикрашають посмішку дитини.

Карієс у дітей

Кожні батьки з нетерпінням чекають перший зубок у малюка. Багато на цьому шляху стикаються з деякими труднощами, але, незважаючи ні на що, з часом молочні зубки крихітними перлинками прикрашають посмішку дитини. Коли на їх поверхні мами і тата помічають наліт або не стираються цятки, то не поспішають до стоматолога, адже вважають, що з 6-7 років зіпсовані зубки поступово змінять постійні.

Наслідки карієсу

Все, що відбувається з молочними зубами, впливає на якість постійних. Вони є для них фундаментом, адже грають величезну роль в правильному розвитку щелепи у дитини. Лікування карієсу в Одесі – це турбота про майбутнє малюка. Чому важливо вчасно звертатися до лікаря:

  1. Несвоєчасна стоматологічна допомога може привести до втрати зуба, що погано відобразиться на розвитку щелепи і може сприяти формуванню неправильного прикусу. Це може проявитися не тільки на естетиці обличчя, але і на здоров’я. Якщо їжа буде погано пережовувати, то проблеми з шлунково-кишкового тракту в майбутньому забезпечені.
  2. Якщо тимчасові зуби не лікувати, вони будуть причиною постійної інфекції в роті. А це може сприяти розвитку нових і провокувати загострення вже наявних хвороб.
  3. Навколо хворого зуба запалюються прилеглі тканини, може розвинутися пульпіт. Дитину турбують болі, він не може нормально жувати, також запалення пульпи може спровокувати передчасне випадання зуба.

Карієс у дітей обов’язково потрібно лікувати, щоб постійні зуби були міцними, а прикус правильним. Робити це потрібно тільки у дитячого стоматолога. Саме цей фахівець орієнтується в будові зубів дитини, вміє знайти підхід до маленьких пацієнтів і професійно орудує інструментами і бормашиною, щоб максимально швидко і безболісно виконати всі процедури.

Профілактика карієсу

Якщо лікуванням повинен займатися лікар, то профілактика карієсу в більшій мірі залишається на совісті батьків. Саме вони повинні доглядати і стежити за станом зубів у дитини, незалежно від їх кількості.

Що повинні знати батьки:

  1. Навіть якщо у дитини прорізався тільки один зуб, він потребує догляду. Після того як малюк поїв, йому слід дати попити трохи чистої води. Дітям старшого віку можна запропонувати прополоскати рот. Слід подбати про підбір пасти та щітки. Зараз це завдання не важко буде, адже на кожному з них позначений вік, для якого вони підходять. Зубки чистять сутра і ввечері перед сном. Не варто довіряти це завдання малюкові, він ще не може концентрувати всю увагу на цьому занятті, яке повинно тривати не менше 7-10 хвилин.
  2. Правильне харчування. Дитина може мати білосніжну усмішку тільки в тому випадку, коли його харчування збалансовано. Кальцій і фтор – головні складові здорової посмішки.
  3. Найчастіше у малюків 2-3 років спостерігається карієс на передніх зубах. Батьки не завжди самостійно можуть розгледіти його і вчасно діагностувати. Тому кожен маленький пацієнт повинен планово відвідувати стоматолога. Лікар не тільки проведе огляд, очистить зубки від нальоту і призначить лікування, але і розповість батькам як доглядати за зубами і на що звернути увагу.

Здорові зубки – запорука здоров’я маляти. Тільки своєчасна діагностика допоможе вчасно відреагувати на проблему і максимально швидко і безболісно її вирішити. Профілактика допомагає уникнути розвитку карієсу, але не звільняє від регулярного відвідування лікаря, не менше 2 разів на рік.