Рентгенографічне дослідження зубів дає можливість лікарю поставити точний діагноз і проводити правильне лікування стоматологічного захворювання. Дана процедура абсолютно безболісна для пацієнта.

У стоматології рентген проводять в тих випадках, коли є необхідність обстежити недосяжні  для огляду тканини або ділянки зубів – корені і внутрішні порожнини щелеп.

Обстеження зубів нічим не відрізняється від інших видів рентгена: рентгенівські промені проходять через тканини і кістки ротової порожнини і залишають відбиток на пластинці. М’які тканини на отриманому знімку відображаються темними кольорами, тверді тканини (кістки і імпланти) – світлими кольорами.

Простота і безпека

Єдиним протипоказанням для проведення рентгена зубів є вагітність. Якщо ви перебуваєте “у поважному стані” – не забудьте повідомити про це вашого стоматолога. Рентген зубів не потребує будь-якої попередньої підготовки, процедура проходить швидко і безболісно.

Рентгенографія зубів допомагає безпомилково діагностувати наявність каріозних порожнин або абсцесів, неправильний прикус, зуби мудрості, які ще не прорізалися та інші приховані від візуального огляду стоматологічні патології.

Стоматологічна рентгенографія поділяється на кілька видів:

  • Периапікальний рентген. Допомагає отримати знімок групи зубів разом з корінням і прилеглої кісткової тканиною. Потрібен для діагностування пухлин, кіст і абсцесів.
  • Прикусний рентген. Проводиться за допомогою спеціальної плівки для раннього діагностування карієсу або пародонтиту.
  • Панорамна рентгенографія. Знімок всієї ротової порожнини. Допомагає визначити комплексні ураження зубів і зміни кісткової тканини, які не відображаються на прикусному рентгені. Це дослідження необхідно для виявлення ретинованих зубів мудрості і планування протезування.
  • Оклюзійний рентген. Використовується для отримання знімка всіх зубів верхньої і нижньої щелеп одночасно.