Одних з основних засобів профілактики карієсу і багатьох інших хвороб ротової порожнини (як зубів, так і ясен) є регулярне чищення. Чистити зуби бажано після кожного прийому їжі, і обов’язково – перед сном. Якість цієї процедури наполовину залежить від зубної щітки.

Мало хто знає, що такий звичний предмет гігієни, як зубна щітка, має майже 250-річну історію. Рукоятки для перших зубних щіток виготовляли з кістки, дерева або різних металів (навіть з дорогоцінних золота і срібла). Щетина також була з натуральних матеріалів (наприклад, з щетини кабана). Такі щітки були далекі від досконалості, тому що вони довго сохли і на них охоче розмножувалися бактерії. Першу зубну щітку з щетиною з синтетичного (нейлонового) волокна виготовила компанія Oral-B.

В наш час, крім звичайних, мануальних, також у продажу присутні електричні, звукові і ультразвукові зубні щітки.зубные щетки для профилактики кариеса

Перші зубні електрощітки побачили світ майже 70 років тому, і з тих пір постійно удосконалюються. Вони можуть відрізнятися за типом живлення (від вбудованих акумуляторів або батарейок), напрямку руху щетини (зворотно-поступальні рухи вперед-назад або вібраційні вгору-вниз) і швидкості переміщення щетинок (стандартні, звукові і ультразвукові).

  • Стандартні зубні електрощітки працюють тільки в зворотно-поступальному режимі і є найбільш “повільними” і дешевими серед зубних щіток з електроприводом.
  • Звукові щітки працюють в звуковому діапазоні, доступному для людського слуху (з частотою рухів від 20 до 20 тис. Гц). На відміну від стандартних, можуть мати кілька різних режимів (наприклад, очищуючий і відбілюючий).
  • Ультразвукові щітки працюють на частоті понад 20 тис. Гц і є найбільш дієвими серед всіх електричних зубних щіток. Відповідно, мають виправдано високу вартість. Завдяки впливу ультразвуку, відбувається максимально ефективне видалення зубного нальоту і знищення бактерій.

Крім відмінності в приводі (мануальний або електричний), зубні щітки відрізняються жорсткістю щетини, яка може бути жорсткою, середньою або м’якою.

Жорстка щетина буває на зубних щітках, призначених для чищення зйомних зубних протезів. Щетина середньої жорсткості підходить для дорослих із здоровими яснами. Дитячі зубні щітки можуть мати тільки м’яку щетину.

Однак, незважаючи на досить велику різноманітність зубних щіток, підтримувати гігієну зубної порожнини самостійно не завжди вдається. Тому не слід нехтувати періодичними оглядами і навідуватися до свого стоматолога хоча б раз на півроку.

Фахівці «Галсі» допоможуть вам у підтримці здоров’я і краси зубів за допомогою процедур професійного чищення і відбілювання. Варто зазначити, що професійне відбілювання, крім косметичного, має і терапевтичний ефект, так як в процесі видаляється зубний наліт, що складається з бактеріальної плівки, і зміцнюється зубна емаль.