Установка зубних вінірів – це один з найкращих способів відновлення красивої посмішки, що ідеально підходить для людей з щілинами між зубами, неправильною формою і потемнінням емалі. Варто зазначити, що цей метод реконструкції є перманентним, тому перед застосуванням слід дізнатися про нього більше.

Що таке вініри?

Вініри – це тонкі (не менше 0,2 мм) пластинки, виготовлені з керамічних або композитних матеріалів. Їх прозорість зовсім не відрізняється від прозорості зубної емалі, а фізико-хімічні властивості забезпечують надійний захист зубів від різноманітних впливів.

У медичному центрі “Галсі” використовується склокераміка IPS Emax, яка є найміцнішим і найдовговічнішим з усіх матеріалів, які можуть застосовуватися для цієї процедури. Термін служби таких вінірів складає від 10 до 20 років.

Установка вінірів на зуби є менш інвазивних методом художньої реставрації зубів в порівнянні з брекетами або зубними коронками, тому в деяких випадках їх доцільніше використовувати для усунення зубних проміжків або зсувів. Також вініри можуть застосовуватися в якості косметичного рішення для усунення сколів і відновлення кольору зубів.

Як встановлюють зубні вініри?

Процедура установки вінірів може потребувати від одного до трьох “походів” до стоматолога, проте в  “Галсі” це може зайняти всього один день (або два, якщо потрібно відреставрувати велику кількість зубів). Сам процес складається з наступних етапів. Спочатку стоматолог трохи сточує зубну емаль на товщину, рівну товщині вініра. Перед цією процедурою необхідно проконсультуватися щодо необхідності застосування місцевої анестезії. Потім створюється модель або зліпок зуба, за яким буде виготовлятися винир.

Готовий винир спочатку “приміряють” до зуба, щоб переконатися в щільності прилягання і відповідності його кольору забарвленню сусідніх зубів. При необхідності, форму вініра можна відкоригувати на місці. Безпосередньо перед установкою зуб очищають і полірують для більш надійного зчеплення з вініром.

Наступним кроком є ​​нанесення на вінір спеціального цементу і його укладання на зуб. Після надання необхідної положення, вінір опромінюють спеціальним світлом, яке активує хімічну реакцію швидкого затвердіння.

Заключним етапом є видалення зайвого цементу, оцінка прикусу і, в разі необхідності, фінальне коригування форми вініру. Для визначення реакції ясен на присутність вініру і перевірки його стану може знадобитися повторний візит через 1-2 тижні.

Догляд за вінірами

  • Зуби, з встановленими на них винирами, не потребують будь-якого особливого догляду, проте для продовження терміну їх служби слід дотримуватися простих правил:
  • Чистити зуби найкраще неабразивною фторовмісною пастою.
  • Проміжки між зубами очищайте за допомогою зубної нитки.
  • Щоб уникнути появи плям або потемніння в цілому, обмежте вживання кави та інших напоїв, що містять барвники.

Також слід пам’ятати про те, що незалежно від того, наскільки ретельно ви дбаєте про вініри, рано чи пізно їх доведеться замінити. Тому перед установкою, проконсультуйтеся зі стоматологом на предмет їх вартості і терміну служби.